Uusi Alku jälleen Lempäälässä
Vuodesta 1979 järjestetty Uusi Alku - Kristillinen minifestari rantautuu jälleen Lempäälään la 18.1.2025
Klo 13- 22 on luvassa paljon ja monipuolista ohjelmaa:
Klo 13–15.30
Konsertti #1 liikuntahallilla
Beige & Friends
Puhe: Konsta Järviluoma
Kotiinpalaajat
Klo 15.30–16.30
Messu liikuntahallilla
Klo 16.30–17.30
Ruokailu koululla
Klo 17.30–18.30
Kanavat koululla
Klo 17–18:30
Open Stage auditoriossa
Vapaita esityksiä Marko Akkasen luotsaamana
Klo 19–22
Konsertti #2 liikuntahallilla
Open Stagen ja kanavien nostot
Juhani Tikkanen
Puhe: Tiina Karlsson
Immanuel
Open Stage Hakkarin koulun auditoriossa kutsuu tykö samaan aikaan kuin kanavat eli klo 17-18.30. Open Stagea luotsaa maan mainio Marko Akkanen.
Open Stagella kuka tahansa voi laulaa, tanssia, lausua runoja tai loistaa jollain erityisosaamisellaan. Saatat päätyä myös päälavalle! Ilmoittautuminen vapaaseen esitykseen tapahtuu varttia ennen Open Stagen alkua paikan päällä. Jos haluat varmistaa paikkasi, niin voit ilmoittautua etukäteen laittamalla sähköpostia osoitteeseen heli.orre@evl.fi. Kerro viestissä, kuka tulee esittämään ja mitä. Esitysten optimaalinen kesto on enintään viisi minuuttia.
Musiikkiesityksiä varten paikan päältä löytyy kiipparit, kitara, basso ja cajon. Mahdollisesti löytyy myös soittaja, joka voi säestää jonkun tutun biisin Viisikielisestä tai Punaisesta laulukirjasta. Varmistuu lähempänä tapahtumaa.
Uusi Alku järjestetään Hakkarin hallilla Lempäälässä, osoitteessa Ahertajantie 2.
Lisätietoja: https://uusialku.fi/Linkki avautuu uudessa välilehdessä
3.1.2025 12.26